Těsnění do oken a dveří

Dobře utěsněná okna mohou snížit náklady na tepelnou energii až o 30%.


Těsnění oken a dveří

Kvalitní těsnění oken a dveří je předpokladem výrazného snížení tepelných ztrát ve vytápěných budovách způsobených netěsností těchto stavebních prvků. Naše firma se zabývá montáží těsnění oken a dveří již od roku 1995.

Montáž okenního těsnění EURO Strip - výrobce VÄRNAMO GUMMI, Sweden

Ještě před deseti roky se k utěsnění dřevěných oken ve většině případů používal hliníkový plech - kovotěs. Na svou dobu bylo toto řešení dostatečné, avšak dnes, kdy přišla nová technologie ze Švédska, je překonáno. Tato nová technologie spočívá v tom, že do patřičného místa dřevěného okna či okenního rámu se vyfrézuje drážka a do ní se zatlačí těsnění kruhového průřezu a příslušného průměru. Při zavření okna se těsnění vymáčkne, okopíruje povrch protilehlé části címž dojde k dokonalému utěsnění těchto spár (viz obrázek dole). Stejný způsob utěsnění se používá u balkónových či vchodových dveří.

Pomocí tohoto švédského silikonového (nebo EPDM) okenního těsnění docílíme výrazných úspor tepla, zamezíme prostupu prachu, smogu a také hluku do místnosti. Ve většině případů odstraníme také opocování skel uvnitř oken, čímž omezíme oprýskávání barvy, růstu plísní a následně ztrouchnivění dřevěného rámu okna.

Na základě našich již letitých zkušeností používáme k utěsňování oken a dveří především prvotřídní švédské těsnící materiály se zárukou dlouholeté životnosti.

Těsnění oken a dveří

Tímto systémem lze utěsnit prakticky všechny typy dřevěných oken a dveří.

 

Těsnění do drážky

Těsnění do drážky

Vhodné pro dřevěná okna. Montér vyfrézuje drážku a do drážky upevní těsnění.

Výhodou je jednoduchost údržby oken, možnost volby materiálu (EPDM nebo silikon).

Nejvíce rozšířený druh těsnění !

Samolepící těsnění

Samolepící těsnění

Vhodné pro všechny druhy oken a dveří. Součást těsnění je i samolepící páska, která spolehlivě upevní těsnění na hranu rámu.

Výhodou je jednoduchost montáže, vhodné jako "udělej si sám".

Nastřelovací těsnění

Nastřelovací těsnění

Vhodné do dřevěných oken a dveří. Montér upevní těsnění pomocí sponkovačky.

Výhodou je jednoduchost a rychlost montáže.